Textové pole: ROSSLYN CHAPEL
Facts and Myths

Intro

 

Rosslynská kaple figuruje v celé řadě bestsellerů, knih o alternativní historii, které vyšly v posledních 25 letech, a stala se velice často navštěvovaným poutním místem, oplývajícím příběhy o zakopaném pokladu, hrobech, rytířském zlatu, svatých relikviích, jeruzalémských svitcích a řadě dalších věcí.

 

Avšak teprve v nedávné době po vydání románu Šifra mistra Leonarda Dana Browna začala ospalá vesnička Roslin a ještě ospalejší kaple fascinovat širokou veřejnost. Tisíce návštěvníků z celého světa přicházejí do Rosslynské kaple, aby na vlastní oči viděli místo rozuzlení románu. Finanční zisky těchto návštěv jsou hlavním zdrojem pro další financování neustále probíhajících rekonstrukcí Rosslynské kaple. Cestovní kanceláře po celém světě pořádají poznávací zájezdy po stopách románů Dana Browna a tak nejen Rosslynská kaple, ale i Louvre, kostel Saint Sulpice a další místa zažívají nebývalý boom návštěvnosti.

 

O Rosslynské kapli, rodině Saint Claire, templářích a dalších skutečností okolo kaple se traduje veliké množství legend a nepravd, které nemají reálný historický podklad a výrazně zkreslují skutečnosti o opravdové podobě Rosslynské kaple. Pro ty, které zajímá opravdová Rosslynská kaple je třeba tyto nepodložené nepravdy uvést na pravou míru. V mnoha případech je totiž historická pravda daleko zajímavější než mnohé legendy a smyšlenky alternativních „historiků“.

 

Rosslynskou kapli v současné době spravuje nadace Rosslyn Chapel Trust, již předsedá Stuart Beattie. Informace je možné nalézt na oficiální webové stránce: www.rosslynchapel.com.

 

Hrad Rosslyn náleží do vlastnictví hraběte z Rosslynu a spravuje ho společnost Landmark Trust: www.landmarktrust.co.uk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakta a smyšlenky o Rosslynské kapli v PDF

Historie

ROSSLYNSKÁ KAPLE

Fakta a smyšlenky

Poslední aktualizace :

30.09.2013

Optimalizováno

pro rozlišení :

1280x1024

© PEEN  2007 – 2010

Rosslynská kaple

© PEEN  2013